امروز شرکت اپل روی صحنه‌ی کنفرانس WWDC 2018 از نسخه‌ی جدید سیستم عامل خود یعنی iOS 12 رونمایی نمود
در قسمت تبلت‌ها می‌توان از آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی سال ۲۰۱۷، آیپد پرو ۱۰.۵ اینچی و آیپد ۹.۷ اینچی همین سال نام برد. ضمن اینکه نسل قبلی این تبلت‌ها یعنی آیپد پرو‌های ۹.۷ و ۱۲.۹ اینچی نیز می‌توانند به این سیستم عامل کوچ کنند.

سوال اساسی اینجاست که آیا این سیستم عامل در سخت افزار‌های قدیمی تر عملکرد مطلوبی خواهد داشت یا خیر چرا که تفاوت زیادی بین اجرا شدن و اجرا شدن مطلوب وحود دارد. فدریگی در این زمینه قول داد که این سیستم عامل ۴۰ درصد سریعتر اجرا خواهد شد. حال باید منتظر عرضه iOS 12 تا ببینیم ادعای فدریگی تا چه حد درست خواهد بود.

با این حال شرکت کوپرتینویی اعلام نموده که قرار است که تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی، iOS 12 در دسترس تمامی گجت‌های اپل قرار گیرد و تمامی کاربران قارد خواهند بود سیستم عامل دیوایس خود را آپدیت کنند.

گزارش شده که تقریبا نیمی از کاربران iOS تنها پس از ۷ هفته پس عرضه‌ی iOS 11، سیستم عامل گجتشان را به روزسانی کردند. فدریگی روی صحنه‌‌ی کنفرانس WWDC 2018 اعلام نمود که اکنون ۸۱ درصد کاربران iOS از آخرین نسخه‌ی سیستم‌عامل اپل استفاده می‌کنند.

به تمامی این گجت‌ها آپد مینی ۲،۳ و ۴ را اضافه کنید که آیپد ایر و آیپد ایر ۲ آنها را همراهی می‌کنند. در پایان نیز نسل ششم آیپد تاچ نیز قادر است آپدیت iOS 12 را دریافت کند.

امروز شرکت اپل روی صحنه‌ی کنفرانس WWDC 2018 از نسخه‌ی جدید سیستم عامل خود یعنی iOS 12 رونمایی نمود. کریگ فردریگی در جریان این کنفرانس اعلام نمود که در این سیستم عامل جدید، اپل سعی کرده روی عملکرد و ثبات بهسازی تمرکز کند. به همین دلیل تمامی گجت هایی که پیش‌تر از سیستم عامل قبلی یعنی iOS 12 استفاده می‌کردند، امسال می‌توانند نسخه جدید را دریافت کرده و سیستم عاملشان را آپدیت کنند.

کمپانی کوپرتینویی همواره علاقه دارد که شمار کاربران آخرین نسخه از سیستم‌عاملش را کنار کاربران اندروید به نمایش بگذارد و برتری iOS را به رخ بکشد. حال به نظر می‌رسد این رقم با عرضه‌ی iOS 12 به احتمال قوی بیشتر هم خواهد شد.

بدین ترتیب آیفون ۱۰، آیفون ۸ و ۸ پلاس، به همراه آیفون ‌های ۷ و ۷ پلاس قادر خواهند بود به سرعت این به روز رسانی را دریافت کنند. پس از آن نوبت مدل‌های قدمی‌تر این گوشی ها یعنی آیفون ۶اس، ۶ اس پلاس خواهد بود. موبایل‌های آیفون ۶، ۶ پلاس و حتی آیفون SE یا آیفون ۵ نیز قادر خواهند بود سیستم عاملشان را به iOS 12 ارتقا دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *